Slovník zkratek, sousloví - co vlastně znamenají?

 • SVJ

  Společenství vlastníků jednotek ... nebo bytů ... nebo domu

 • SBD nebo BD

  Stavební bytové družstvo nebo Bytové družstvo

 • RD

  Rodinný dům

 • PENB

  Průkaz energetické náročnosti budouvy (pro bytové domy, rodinné a administrativní budovy ...) Vvbírejte dodavatele pečlivě, protože pokud bude PENB zpracován nekvalitně, můžete ho zaplatit 2krát.

 • Otopná soustava

  Laicky "topení" - účel je zajišťovat požadovanou úroveň tepla v místnosti. Pro správnou funkci je zapotřebí mít otopnou soustavu "vyregulovanou". Pokud se změní v objektu tepelné poměry např. zateplením, výměnou oken atd. je pro správnou funkci potřeba otopnou soustavu opět vyregulovat, a to pro dosažení plného efektu energetické úspory a zároveň pro zajištění neplýtvání nepotřebným teplem v okruhu otopné soustavy při vytápění.

 • Přesné měření vody

  Zejména v bytových domech, konkrétně v bytech. Pro přesné měření vody je zapotřebí, aby měřidlo-vodoměr měřil teoreticky od první kapky. Bohužel to technicky nelze dosáhnout, proto je třeba při výběru měřidla mít na paměti, že to je jeden z důležitých parametrů. Dalšími jsou třeba nemožnost ovlivnění, jak mechanicky nebo i jiným způsobem. Doporučujeme si uvědomit hlavní myšlenku měření vody - měřidlo - vodoměr - Vám přerozděluje Vaše peníze (nikoliv peníze správce nebo někoho kdo Vám bude "radit"). 

  Mnoho lidí na toto zapomína a výsledkem je nespravedlivé přerozdělení vody při použití levných repasovaných nebo klasických vodoměrů! Nebo chcete platit vodu za protékající sousedovo WC?

 • Spravedlivé měření tepla

  ...

 • Neplýtváme s vodou

  ...perlátory

 • LED

  Moderní technologie využívající minimální energetickou náročnost LED (Light-Emitting Diode) světelných zdrojů pro osvětlení prostor.

Záznamy: 1 - 9 ze 9

Kontakt

BMCO s.r.o. - vydavatel Praktického rádce pro SVJ
Pobřežní 249/46
186 00 Praha 8

601 222 819

BMCO s.r.o. je vydavatelem Praktického rádce pro SVJ , který vychází v tištěné podobě v oborově největším nákladu v ČR. K dispozici je i elektronická verze publikace zdarma. Díky tomu jsme společně s partnery projektu schopni zajistit kvalitní efektivní řešení a informace za výhodných podmínek.

Kontakty 

601 222 819

 
 

© 2014 BMCO s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Obrázky Imagio.cz.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode